Festői (pletyka) fészek

Artris

Artris

4 híres műalkotás, amely a kukában landolt, avagy igaz történetek a múzeumi takarítónőkről

2015. március 28. - Artrissa

Az megvan, hogy a brit szupersztár, Damien Hirst csikkekből összeállított, vagyont érő művét egy óvatlan pillanatban kidobta a Tate Gallery takarítónője? És hogy távolról sem ez volt az egyetlen olyan modern alkotás, amelyet a múzeumi személyzet egyszerűen szemétnek nézett és…

Tovább

Mindent a kéznek, semmit a szemnek - szemtelen szemle Madridban

Vakok számára nyílt képkiállítás a madridi Pradoban. Ok, még egyszer: vakok számára nyílt képkiállítás a madridi Pradoban… Valóban fából vaskarikának tűnik, de nem az. Ezen a kiállításon nincs üveg alatt a Mona Lisa.  Nincs kordon El Greco műve körül, és nem…

Tovább

Miért szeretjük az excentrikus művészeket, avagy elméleti alapozó Lady Gagától van Gogh-ig

Brit tudósok (nem röhög) kutatásai bebizonyították, hogy többre értékelünk egy művészt, ha tudjuk, hogy excentrikus karakter.  A tudósok két tesztcsoportot állítottak fel. Az egyiknek meséltek van Gogh viharos életéről és botrányairól, a másik csoportnak nem. Majd…

Tovább

1 tipp kezdő hamisítóknak, avagy tényleg tele vannak-e a múzeumok hamisítványokkal

(tényleg)

  Kezdjük egy gyorstalpalóval hamisító jelölteknek és egyéb érdeklődőknek. Az első és legfontosabb kérdés, a mit. Gyakorlatlan illetve iparszerű hamisítóknak leginkább a kortárs alkotókat vagy a modern művészetet ajánljuk.  Tom Keating, korunk nagy hamisítója is ezt az…

Tovább

6 Picasso anekdota, avagy még távolról sem rágtunk le minden csontot

Igennagyon ócska bulvárfordulat a „tudta-e, hogy…”, de ide vele. Tudta-e, hogy Picasso írt is? Legjelentősebb munkájának két fontos szereplője Nagylábujj és Tyúkszem… És tudta-e, hogy hamisította saját festményeit? És hogy mivel pattintotta le a Gestapót a náci megszállás…

Tovább

6 szellemes festmény, avagy miért kéne mindent komolyan venni...

  Magritte Jövőbelátója (1936) René Magritte (és persze Dali) nagy múzsája az abszurd humornak Monthy Pythontól a New Yorker magazin karikatúráiig. (ezekről hamarosan egy másik posztban) Itt van például a Jövőbelátó című festménye. (Ha valakinek nem lenne világos,…

Tovább

Not like a virgin - Madonna art deco nőideálja avagy zenés tárlatvezetés egy popdíva gyűjteményében

Ez a híres lengyel származású art deco festőnő, Tamara de Lempicka festménye.  Ez meg Madonna: Nem, Lempicka modellje nem Madonna volt. Madonna se mai tyúk, de időben rendesen elkerülték egymást ők ketten. Mindazonáltal itt ez a videó, ami egyértelműen bizonyítja, hogy…

Tovább

2 + 1 ötlet, hogy csináljunk pár dollárból milliókat kortárs alkotásokkal

Figyelmeztetés: a következő bejegyzés olyan elemeket tartalmaz, amelyek felzaklathatják a felkészületlen olvasót. Az alábbiakban olyan történeteket mesélünk el, amelyekben pár dollárnyi befektetéssel  emberek (persze mások!) hatalmas összegeket kaszáltak. Kizárólag külföldön…

Tovább

A zseni sorsa, avagy hogyan tartósítható az alkoholmámor egy életen át

Úgy ahogy Toulouse-Lautrec csinálta – kitartó és folyamatos vedeléssel. A dolgot persze megkönnyíti, ha az ember élete mindössze 36 röpke, de fájdalmas év. Segít az is, ha a napjai nagy részét az éjszaka legmélyebb bugyraiban tölti – mulatókban, kabarékban,…

Tovább

De bizony, Picasso is koppintott! Egy magyar ötletet.....

Az megvan, hogy első fényfestő magyar volt? Még a XIX. század végén? Tény, hogy már ő se tudta a múlt ködéből előhalászni, hogy a családja melyik ágán, ki lehetett magyar, de ne vesszünk el a részletekben. Mivel az ellenkezőjére nincs bizonyíték, bátran büszkék lehetünk…

Tovább
süti beállítások módosítása